SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 8848174
nr 884 8174
Gräddkanna
Silver, 1832
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
måndag 31 mars 2014
kl 18:08:09
27/3 11:45:48
150 kr
31/3 16:42:51
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver